Aktualności

Finałowa Gala II Edycji projektu Przedszkolak Ratuje

Ilustracja do informacji: Finałowa Gala II Edycji projektu Przedszkolak Ratuje
W  Auli PWSZ odbyła się finałowa gala II edycji projektu Przedszkolak Ratuje wraz z pokazem nabytych umiejętności przez dzieci. W akcji uczestniczyło około 1600 dzieci z 50 przedszkoli powiatu nyskiego. Podczas warsztatów Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie wraz ze studentami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej kierunek Ratownictwo Medyczne oraz pracownikami Biblioteki Pedagogicznej z Nysy, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Nysie oraz przedstawicielami CKUiZ w Nysie, pokazywali najmłodszym jak udzielać pierwszej pomocy, a także jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Gościem honorowym był Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który objął patronatem honorowym Akcje „Przedszkolak Ratuje”.
W czasie warsztatów dzieci poznawały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia w razie nieobecności osób dorosłych. Obserwowały oraz ćwiczyły akcje ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zadławień a nawet utraty przytomności. Przedszkolaki uczyły się jak należy zgłaszać zdarzenie na numery alarmowe oraz poznawały rolę ratownika medycznego a także policjanta w sytuacjach kryzysowych podczas ratowanie życia i udzielania pierwszej pomocy ( również prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Wszystkie spotkania były doskonałą lekcją – połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, przynoszącej nieoceniony efekt w postaci ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Warsztaty miały na celu kształtowanie wśród dzieci prawidłowych postaw i zachowań.
Podczas uroczystego zakończenia obecni byli min: gość honorowy Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który objął patronatem honorowym cała akcje ponadto Poseł na Sejm Rajmund Miller, Piotr Wojtasik - Dyrektor Biura Posła Janusza Sanockiego, Piotr Bobak- Zastępca Burmistrza Nysy, Starosta Nyski Czesław Biłobran, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego Zbigniew Kubalańca, Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Bogusław Wierdak, ponadto w gali uczestniczyli również burmistrzowie oraz wójtowie z gmin powiatu nyskiego. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu kom. Hubert Adamek, Komendant Powiatowy Policji w Nysie kom. Piotr Smoleń, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie podinsp. Dariusz Dregan, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nysie podinsp. Zbigniew Hazik oraz zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Nysie mł. Bryg. Paweł Gotkowski.
Gminę Otmuchów reprezentowali  Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak i Dyrektor ZOZ w Otmuchowie Wiesław Mazek. W akcji brały udział Zespół Przedszkoli w Otmuchowie i Publiczne Przedszkole w Kałkowie. Ponadto Gmina Otmuchów na poczet akcji zakupiła tablice wizualizacyjne dotyczące technik udzielania pierwszej pomocy.
Wszystkie przedszkolaki na zakończenie gali otrzymały drobne upominki. Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim studentom z ratownictwa medycznego PWSZ w Nysie, pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Opolu o. w Nysie oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia tak ważnej społecznie akcji.
(Źródło i fot. KPP Nysa)

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Finałowa gala

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Piotra i Pawła ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda